Ezt mindenképp próbáljátok ki! - Kólás palacsinta

 
Ma éjjel sokáig dolgoztam a számítógépemen, és kissé megéheztem. Nem volt itthon nagy választék, pedig úgy gondoltam, ennék valami finomságot. Szétnéztem a hűtőben, miből készíthetnék egy könnyű vacsorát. Találtam tojást, egy kis pohár tejet, Coca -Colát, és egy szép piros almát. Hát, nem mondható könnyűnek, ami ebből sikeredett, azonban olyan finom lett, hogy máskor is csinálok ilyet. Na, nézzük a receptet:

Hozzávalók:

3 egész tojás
2 evőkanál cukor
1 kávéskanál só
kb. 15 dkg liszt
1 alma
1 dl tej

1 evőkanál étolaj
annyi kóla, hogy sűrű palacsintatésztát kapjunk.

Az almát meghámozva, cikkekre vágtam, majd uborka szeletelőn vékonyra szeltem. A hozzávalókat egy tálban összekevertem, és végül a szeletelt almát is hozzá adtam. Így egy sűrű palacsintatésztát kaptam. Serpenyőben olajat forrósítottam, és egyenként kisütöttem a palacsintákat. Mikor elkészült, a tetejét fahéjas porcukorral szórtam.

Érdemes volt kísérletezni! Mennyei finomság sikeredett belőle.



Chilis forrócsoki pillecukorral

Hozzávalók:

    8 dl tej
    1 kis rúd fahéj
    pár szem csillagánizs
    2 kicsi szárított chili
    1 teáskanál vanília kivonat
    4 tasak DXN Cocozhi
    1 evőkanál kanál méz
    csipet só
    4 marék pillecukor

Elkészítés:

A tejet öntsd egy edénybe, szórd bele a fahéjat, csillagánizst, a vanília kivonatot, szárított chilit, mézet, és forrald fel.  Szűrd le, és add hozzá a 4 tasak DXN Cocozhit. Öntsd csészékbe. Szórd meg sűrűn aprított pillecukorral.

Mennyei, fűszeres ital hűvös napokon a tetején olvadozó pillecukorral!

Hideg kovászosuborka-leves

Hozzávalók:

40 dkg fürtös uborka
40 dkg kovászos uborka
2-3 dl kovászos uborkalé
3 dl kefír
1 evőkanál friss kapor
őrölt bors

Az uborkákat lereszeljük, turmixgépbe tesszük az uborkalével, kefirrel, borssal együtt és alaposan összeturmixoljuk. (sót ne használjunk) Egy-két órára hűtő leghűvösebb polcára tegyük, hogy összeérjenek az ízek. Tálaláskor a leves tetejére apróra vágott kaprot, és nagyon apró kockára vágott kovászos uborkát szórunk. Egészségesebb lesz levesünk, ha 1 adagolókanál DXN Mushroom Powder-t keverünk bele. Ha elfogyasztottuk, átmenetileg ki is kapcsolhatjuk a klímát, garantáltan lehűt.

DXN Ganoderma kávé

 

Egészséges süti

Hozzávalók:

80 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
4 tasak DXN Lingzhi Black Coffee
1 teáskanálnyi sütőpor
1 teáskanálnyi só
50 dkg barna nádcukor
50-60 dkg durvára vágott dióbél
50 dkg fekete/barna durvára vágott csokoládé
5 egész tojás

Mindezeket elkeverni, összegyúrni, majd nedves kézzel gombócokat gyúrni, lisztezett tepsiben 180 fokon 12 percig sütni légkeverésesen.

Ízlés szerint felét csokiba lehet mártani, vagy sütés előtt diódarabokat nyomni a közepébe. Nagyon finom, kiadós vendégváró sütemény. Ha sütés után zacskóban hűtőbe tesszük, nem keményedik meg, és sokáig eltartható.

Vegetáriánus hús - glutén


Igen egyszerű a glutén elkészítése: a vegetáriánus húsban csupán két összetevő van, és hasonlóan használhatjuk, mint a tofut vagy a szójakockát.

A glutén vagy vegetáriánus hús elkészítése egyszerű, de hosszabb ideig kell állni hagyni a tésztát, míg felhasználjuk.

Hozzávalók:

- 1/2 kg finomliszt
- 1 csésze feketekávé (1 tasak Lingzhi Black Coffee-ból készítve)

A lisztet a feketekávéval, kis vízzel közepes keménységűre gyúrjuk. Hideg vízzel telt tálba tesszük, úgy, hogy a víz ellepje a tésztát. Egy éjszakára benne hagyjuk, de legalább 3-4 órát.

Másnap vagy 3-4 óra múlva a tésztát a víz alatt megmossuk, hogy kijöjjön belőle a keményítő. A mosást addig végezzük, amíg a víz már nem tejszerű.

A glutént bármilyen étel mellé adhatjuk, fűszerekkel süthetjük, főzhetjük, mint a tofut vagy a szójakockát.

Forrás: www.noitema.hu/tart/cikk/p/0/119272/1/noi_tema/Csak_liszt_es_kave_kell_a_vega_hushoz

Sajtos rúd


Hozzávalók:

30-40 dkg liszt (a tészta állaga könnyen gyúrható legyen)
25 dkg Ráma margarin
1 tojás sárgája
csipet cukor az élesztő felfuttatásához
1/2 dl tej (langyos)
2 dkg élesztő
30 dkg sajt
só tetszés szerint

Elkészítés:

A lisztet elmorzsolom a margarinnal, hozzáadom a tojás sárgáját, sót, kb. 20 dkg reszelt sajtot, és a tejben futtatott élesztőt. Utána ujjnyi vastagra nyújtom a tésztát és egy egész tojással megkenem a tetejét. A maradék reszelt sajttal megszórom. Ízlés szerint szórhatunk rá egész köményt, vagy szezámmagot is. Derelyevágóval csíkokra vágom, majd előmelegített (közepesen meleg) sütőben aranyszínűre kisütöm.